Menu

Monitora v Transparency International

Transparency International (TI) je globálna mimovládna organizácia, ktorá v ČR už od roku 1998 mapuje stav korupcie a svojou činnosťou aktívne prispieva k jej obmedzovaniu. Každoročne odhaľuje desiatky väčších i menších korupčných káuz, navrhuje legislatívne zmeny a bezplatne pomáha širokej verejnosti v oblasti práva.


Monitora pomáhá Trasparency International:

Efektívne monitorovať verejné obstarávanie a korupčné kauzy

042-target-01

Mať neustály prehľad o médiách a zdieľať informácie naprieč tímom

042-diagram

Vyhľadávať články v kvalitnom mediálnych archíve

Výzva

Transparency International pred rokom 2015 nepoužívala žiadny nástroj pre monitoring médií. “Predtým sme sa museli spoliehať na klasické vyhľadávanie v online vyhľadávači či priame manuálne sledovanie médií, čo nebolo úplne najefektívnejší,” priznáva David Kotora, vedúci komunikácie. Transparency International je totiž s viac ako 4000 zmienkami v médiách ročne jednou z najčastejšie citovaných mimovládnych organizácií v Česku, a toto číslo z roka na rok rastie.

Transparency International monitoruje mediálne zmienky nielen o svojej spoločnosti a svojich mediálne významných zástupcoch, potrebuje mať prehľad i o súčasných kauzách a témach. “Každý z nás trávil veľa času tým, že prehľadával rôzne médiá a triedil si informácie. Navyše sme nedokázali úplne efektívne zdieľať výsledky prieskumov v rámci tímu. Teraz máme v Monitore nastavených niekoľko druhov reportingu a všetci tak majú prehľad o pre nich relevantných témach, “dodáva David Kotora.

Monitora šetrí čas, ktorý zamestnanci TI môžu venovať svojej primárnej činnosti - odhaľovanie korupcie

“Monitoru používame v Transparency od roku 2015 a je pre nás úplne zásadným nástrojom, bez ktorého by sme sa nezaobišli. Šiestym rokom tak dostávame denný prehľad o mediálnych zmienkach, kde a v akej súvislosti sa o TI hovorí a v akom sentimentu. Monitorujeme celý český mediálny priestor od printu, cez online až po rádio a TV. 

Vďaka nastavenia tematického monitoringu sledujeme aj oblasti súvisiace s našou prácou, ktoré nás dlhodobo zaujímajú. Monitorujeme prebiehajúce korupčné kauzy, verejné obstarávanie, protikorupčnej legislatívu, obranný sektor a ďalšie témy súvisiace s prácou TI.”

Prečítajte si viac o Transparency International →

#

David Kotora
Vedúci komunikácie
Transparency International v ČR


Riešenie

Dashboardy poskladané na mieru podľa potrieb celého tímu

“Dashboardy sú pre nás jedným z kľúčových ukazovateľov. Sledujeme napr. najčastejšie mediálne zdroje, v ktorých sa objavujeme, alebo najčastejšie pojmy zmienené v súvislosti s nami.”

David Kotora , vedúci komunikácie

Mediálny archív na vysledovanie minulých väzieb

“Monitor ponúka kvalitné mediálne archív, čo je pre našu prácu veľmi dôležité. Musíme často hľadať väzby do minulosti - zistiť, kto s kým predtým fungoval. A to nám pomáha riešiť aktuálne kauzy.”


Petr Leyer , riaditeľ

Prehľadné reporty o zásahu v médiách a dosahu

“Kľúčové sú pre nás tiež reporty a to hlavne vo chvíli, keď vydáme tlačovú správu, poskytneme rozhovor, alebo na sociálnych sieťach komentujeme aktuálne dianie na poli korupcie. Vieme tak, kto z novinárov o nás píše a aké je ich percentuálne zastúpenie.”

David Kotora , vedúci komunikácie

Okamžitý prehľad vďaka mobilnej aplikácii

“V TI využívame mobilnú aplikáciu Monitor pre smartphone, vďaka ktoré sú podstatné informácie rýchlejšie dostupné. Upozornenie na novú zmienku v médiách dostávame hneď, ako daný článok vyjde. Aplikácia je navyše veľmi intuitívne a prehľadná.”  

Petr Leyer , riaditeľ

8

Rokov spokojnej a konštruktívnej spolupráce medzi TI a Monitorou

4000

Ročný počet citácií TI v médiách. Vďaka Monitore máme o všetkých okamžitý prehľad online a na jednom mieste

500+

Týždenne zachytených relevantných článkov, ktoré pomáhajú odkrývať korupciu v ČR.

Vyskúšať bezplatne
Vyskúšajte moderný nástroj pre monitoring, meranie a analýzu médií na dva týždne zadarmo a bez záväzkov.